Problema / Propunere

In jos

biggri Problema / Propunere

Mesaj Scris de Humy la data de Vin Apr 24, 2015 5:35 pm

Deci , buna ziua in primul rand .
Cred ca unii stiti ca exista o problema pe server . NU poti scrie nimic , nu poti sa dai /class sau alte comenzi in afara de : thetime , /rankstats , /top15 .
Propun sa rezolvati aces 'bug' rolling on the floor
ms pwp
Humy

Varsta : 23

Vezi profilul utilizatorului

Sus In jos

biggri Re: Problema / Propunere

Mesaj Scris de Vizitator la data de Vin Apr 24, 2015 10:35 pm

Daca nu vrei ca 1000 de boti sa spameze reclame intruna pe chat nu ai ce face. Este un atac in toata romania cu exploitu asta.

Incearca sa scri in consola cu say, exemplu "say /shop"

altfel nu avem ce face deocamdata
Vizitator
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Humy la data de Sam Apr 25, 2015 8:14 am

spin a scris:Daca nu vrei ca 1000 de boti sa spameze reclame intruna pe chat nu ai ce face. Este un atac in toata romania cu exploitu asta.

Incearca sa scri in consola cu say, exemplu "say /shop"

altfel nu avem ce face deocamdata

Puteti incerca sa creati un sistem de auto-ban . Atunci cand un player face reclama server-ul sa depisteza acel text cu reclama si ii va da ban automat . Trebuie sa stiti script...
Sau nush .. Dar e urat sa nu poti vorbi deloc sad .

Humy

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitator la data de Sam Apr 25, 2015 11:21 am

Bun, ii baneaza si intra iar pentru ca sunt boti cu ip routabil.

Adica nu au acceasi adresa de ip. Ar fi o solutie un plugin care sa baneze pe clasa de ip desi nu stiu daca acesta ar functiona impotriva lor.

Cred ca singurul lucru care ar functiona este un sistem de inregistrare a numelui pentru a folosi chatul sau ceva de genu sau un plugin captcha cod, adica cand intri pe server sa introduci un cod care iti apare, pentru a utiliza chatul...
Vizitator
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Humy la data de Sam Apr 25, 2015 3:27 pm

O solutie de ban ar fi ceva de gen cum e pe jocul sa-mp acolo comanda se numeste /rban si cine primeste /rban nu mai poate intra pe server nici daca isi schimba ip .
Pe c.s e mai usor de facut aceasta comanda . Plugin-ul se descarca la el in PC ( la orice jucator ) si automat va face rost de informatia cu , codul unic al fiecarui calculator (hwid/hddid). Astfel teoretic cand un player face reclama sa nu i se de-a ban ci o comanda gen: /rban , si poate sa-si schimbe ip de un miliard de ori ca nu mai poate intra . Doar daca isi schimbi acel cod care e desigur mult mai greu si nu oricine stie smug .
Nu mai stiu script ca sa pot ajuta ... sad

p.s. Server-ul e inchid din cauza acestei probleme cu chat-ul ?
Humy

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitator la data de Sam Apr 25, 2015 4:37 pm

Nu e inchis din aceasta problema, si exista si pe cs un astfel de plugin, el se numeste bancfg, asemanator cu ce au zis tu. Dar repet nu cred ca functioneaza pe boti.
Vizitator
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Continut sponsorizat

Continut sponsorizat

Sus In jos

Sus

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum